11 400 000 zł dla Powiatu Kamieńskiego z programu Polski Ład

Powiat Kamieński zgłosił do dofinansowania w ramach Polskiego Ładu - Programu Inwestycji Strategicznych 3 zadania przedstawione poniżej.

Dofinansowanie, w kwocie 11.400.000,00 zł, uzyskał projekt: Budowa ciągu pieszo–rowerowego wzdłuż drogi powiatowej nr 1006Z na odcinku Wolin – Unin.

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1032Z na odcinku Stuchowo – Golczewo

Zadanie, realizowane na odcinku 15,8 km, obejmuje wykonanie poszerzeń jezdni do 6,0 m, roboty ziemne, w tym wykonanie nowej podbudowy z kruszyw, remont mostu i przepustów drogowych, montaż krawężników i obrzeży, ciągów pieszych w miejscowościach oraz nowej nawierzchni bitumicznej na całym odcinku. Wykonane zostanie także nowe oznakowanie drogowe pionowe i poziome. Droga stanowi główną alternatywę komunikacyjną dla zatłoczonej drogi krajowej nr S3, dla podróżujących z kierunku Szczecina nad wybrzeże Bałtyku.

Szacowany koszt zadania: 52.400.000,00 zł

Wnioskowana kwota dofinansowania: 49.780.000,00 zł ( 95% kosztów zadania)

2. Budowa ciągu pieszo–rowerowego wzdłuż drogi powiatowej nr 1006Z na odcinku Wolin – Unin

Projekt zakłada budowę nowego ciągu dla pieszych i rowerzystów o długości 4 km i szerokości od 2,5 m do 4,0 m. Zadanie obejmuje wykonanie robót ziemnych, montaż krawężników i obrzeży, nawierzchni bitumicznej na podbudowie z kruszywa, a także zjazdów, poboczy oraz oznakowania pionowego i poziomego. Budowa ciągu umożliwi połączenie istniejącej trasy rowerowej Wokół Zalewu Szczecińskiego i międzynarodowej trasy rowerowej Velo Baltica (EuroVelo 10)

Szacowany koszt zadania: 12.000.000,00 zł

Wnioskowana kwota dofinansowania: 11.400.000,00 zł ( 95% kosztów zadania)

3. Przebudowa drogi powiatowej nr 1037Z w granicach Powiatu Kamieńskiego

Przebudowa odcinka drogi o długości 1 km obejmuje poszerzenie jezdni do szerokości 5,5 m - 6,0 m, wykonanie robót ziemnych, w tym nowej podbudowy z kruszyw, krawężników i obrzeży, ciągów pieszych w miejscowości Unibórz, a na pozostałej części poboczy gruntowych oraz ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. Zadanie obejmuje także montaż i wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi. Droga stanowi trasę turystyczną - alternatywę komunikacyjną dla zatłoczonej w sezonie letnim drogi krajowej nr S3 Szczecin – Świnoujście.

Szacowany koszt zadania: 4.000.000,00 zł

Wnioskowana kwota dofinansowania: 3.800.000,00 zł ( 95% kosztów zadania)

Poniżej link do informacji o programie.