Samorządowcy z Powiatu Kamieńskiego uczcili Obchody 76. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej

Dziś obchodzimy 76. Rocznicę Zakończenia II Wojny Światowej. W związku z tym w samo południe na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim odbyła się symboliczna uroczystość złożenia wiązanek przez samorządowców i kombatantów. Delegacji przewodniczył Starosta Kamieński Józef Malec, wraz z nim kwiaty złożyli Wicestarosta Kamieński Joanna Piwińska, Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, wraz z zastępcą Leszkiem Szeflińskim, Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak wraz z zastępcą Łukaszem Dziochem, Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele szkół z terenu Powiatu Kamieńskiego oraz przedstawiciele kombatantów w osobie pana Romana Pintala i pani Jadwigi Abramowicz.

Na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim spoczywa 124 polskich (I Armii Wojska Polskiego) i 810 radzieckich żołnierzy którzy polegli w walkach wiosną 1945 roku.