Inauguracja VII edycji DLB przeszła do historii

W ostatnią sobotę, tj. 13 marca br. po zmroku odbył się pierwszy bieg w ramach VII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej, w której udział wzięło 53 amatorów zdrowego trybu życia🚶‍♀️🚶🏃‍♀️🏃‍♂️.

Mimo fatalnej pogody, uczestnicy mieli duże szczęście trafiając na okienko pogodowe. Obyło się bez opadów deszczu i porywistego wiatru. Pierwszy bieg rozgrywał się na dystansie 5000 metrów, a nowością był udział zawodników uprawiających Nordic Walking.

🔸M6 - Jan Wolf (KB Kamień Pomorski)-26,41min

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Weronika Bysiak (KB Kamień Pomorski) – 22,14 przed Emilia Wolińską (Wolin) – 22,34 min i Dorotą Kowalską (KB Kamień Pomorski)- 23,01.

W kategorii mężczyzn zdecydowanie wygrał Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pomorski/ Elite Nieruchomości) – 1,43. Drugi na mecie zameldował się Piotr Stępień (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 17,43, trzeci Damian Caruk (Kamień Pomorski) - 20,29.

W rywalizacji Nordic Walking wygrała Martyna Dajlid (Kołczewo) - 39,45 przed Agnieszką Szydłowską (Pobierowo) – 42,21 i Ireną Wolf (Kamień Pomorski) - 43,25.

Najszybsi mężczyźni: Robert Ledzion (Szczecin) - 40,07 i Marek Dołęgowski (KB Maniak Wolin) - 42,20.

Organizatorzy serdecznie dziękują strażakom OSP Dziwnów (Sylwia Cieślak – Kruszewska, Krystian Skuza, Robert Surma, Mariusz Surma i Cezary Wieczorek) za techniczne zabezpieczenie trasy, Małgorzacie Janawie za obsługę Biura Zawodów, pani Wiesi Kasabule za przepiękne dyplomy i Lucjanowi Mazurowi za wszechstronną pomoc obsługi biegu.

Impreza została zorganizowana dzięki środkom z „Programu Społecznik na lata 2019-2021” #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR i środkom Gminy Dziwnów.

Na kolejny bieg zapraszamy w niedzielę 28 marca br., na trasę Dziwnów – Międzywodzie – Dziwnów (ok. 6370 m). Start o biegu o godzinie 10.00, zapisy od 9.15.