Umowa na przebudowę dróg z Gostyńca do Pobierowa podpisana

W dniu 6 sierpnia br., w świetlicy wiejskiej w Gostyniu, Powiat Kamieński, reprezentowany przez starostę Józefa Malca i wicestarostę Krzysztofa Kronenberga, zawarł umowę z firmą Tauber Polska Sp. z o.o., reprezentowaną przez członka Zarządu Radosława Ordaka, na przebudowę odcinków dróg powiatowych pomiędzy miejscowościami Gostyniec i Gostyń oraz z Gostynia do granicy powiatu kamieńskiego, w kierunku Pobierowa. W uroczystym podpisaniu kontraktu, uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminy Świerzno w osobach radnych, w tym przewodniczący Rady Gminy Sebastian Ligenza oraz Sekretarz Gminy Waldemar Dubrawski.

Rozpoczynająca się inwestycja, o wartości blisko 7,5 mln zł, jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości aż 95% kosztów. Dzięki współpracy i zaangażowaniu Wójta Gminy Świerzno Radosława Drozdowicza i Starosty Kamieńskiego, to zadanie jest realizowane z tak dużym wsparciem finansowym, jako komplementarne z przebudową dróg na odcinkach Świerzno – Gostyniec oraz Pobierowo – granica powiatów kamieńskiego i gryfickiego, wykonywanych przez Gminę Świerzno oraz Powiat Gryficki.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej jezdni od Gostyńca do Gostynia oraz wybudowanie nowej konstrukcji drogi wraz z nawierzchnią i nowej, asfaltowej ścieżki rowerowej z Gostynia w kierunku Pobierowa. Zakończenie inwestycji jest planowane na czerwiec 2025 roku.