Udane Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej

130 zawodników z 13 reprezentacji wzięło udział we wtorek oraz w środę Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2023/2024 oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023/2024. Rozgrywki odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim.

Po rozegraniu emocjonujących pojedynków poznaliśmy Mistrzów Powiatu, który w Marcu 2024 roku będą reprezentować powiat na Mistrzostwach Regionu "B".

Igrzyska Dzieci
Kategoria Dziewcząt

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie 2 : 0 (25:5, 25:16)
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie 1 : 2 (25:14, 17:25, 6:15)
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 2 : 0 (25:10, 25:15)

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Kategoria Chłopców

• Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie 2 : 1 (25:14, 9:25, 15:7)

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Kategoria Dziewcząt

• Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 2 : 0 (25:22, 25:23)
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 2 : 0 (25:15, 25:14)
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 2 : 0 (25:10, 25:3)

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Kategoria Chłopców

• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 0 : 2 (13:25, 10:25)
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 2 : 0 (25:16, 25:12)
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie 0 : 2 (13:25, 21:25)
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie 1 : 2 (23:25, 25:10, 7:15)
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 2 : 0 (25:15, 25:18)
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 0 : 2 (2:25, 9:25)
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie 0 : 2 (23:25, 22:25)
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 2 : 0 (25:18, 25:21)
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 2 : 0 (25:21, 25:17)
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie 0 : 2 (20:25, 18:25)

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
V miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Wszystkie zespoły z rąk pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów pani Małgorzacie Kołodziejczyk, a także dziękujemy panom Jackowi Jaremie oraz Bartkowi Musiałowi za pomoc w sędziowaniu zawodów.