Szpital w Kamieniu Pomorskim z dofinansowaniem ponad 13 mln złotych

W dniu dzisiejszym Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Programu Rozwoju Inwestycji Strategicznych „Polskiego Ładu”.

Powiat Kamieński pozyskał dofinansowanie w kwocie 1️⃣3️⃣.5️⃣0️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣,0️⃣0️⃣ złotych na realizację zadania „Poprawa efektywności energetycznej wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła w budynku szpitala w Kamieniu Pomorskim”.

W ramach inwestycji planowane są następujące prace:
🔹montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła,
🔹wymiana pieca gazowego i osprzętu kotłowni,
🔹wymiana instalacji CO, w tym grzejników,
🔹ocieplenie ścian i fundamentów budynku,
🔹ocieplenie stropodachu,
🔹remont instalacji odgromowej,
🔹częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
🔹wymiana instalacji elektrycznej i oświetleniowej wraz z przyłączem energetycznym,
🔹remont instalacji wod-kan. z przyłączami,
🔹wymiana instalacji teletechnicznej wraz z serwerownią,
🔹remont instalacji wentylacji mechanicznej,
🔹modernizacja windy,
🔹zadaszenie podjazdu dla karetek,
🔹utwardzenie dojazdów, parkingu i chodników.

Wykonanie zaplanowanych prac inwestycyjnych pozwoli na zmianę wizerunku i polepszenie funkcjonowania szpitala a zwłaszcza oszczędności związane z poborem energii i ciepła. Sprawą nadrzędną dla powiatu jest zadowolenie pacjentów przebywających w naszym szpitalu.