Nauczyciele poznali tajniki carvingu

W dniach 17-19 stycznia 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie odbył się cykl kursów: kurs carvingu poziom podstawowy, kurs carvingu poziom średniozaawansowany oraz kurs carvingu techniki graficzne. Uczestnikami kursów byli nauczyciele, którzy poznali historię carvingu, narzędzia stosowane do wycinania w warzywach i owocach, sposoby doboru surowców, techniki i rodzaje cięć oraz sposoby zabezpieczenia wykonanych rzeźb. Jednak najważniejszym elementem kursów było praktyczne wykorzystanie noża tajskiego oraz różnego rodzaju dłutek, które pozwoliły wykonać ciekawe rzeźby.

Prowadzącym kursy zawodowe był pan Grzegorz Gniech, Mistrz Świata w Carvingu.

Wszystkim uczestnikom kursów gratulujemy pozytywnego zaliczenia szkolenia oraz całych palców.

Kursy zawodowe odbyły się w ramach projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.